• Mogilno
  • Strzelno
  • Jeziora Wielkie

Nowa strategia rozwoju

Newsletter

 

 

 

 

Wyszukaj

Licznik Odwiedzin

032925
DziśDziś2
WczorajWczoraj101
w tym tygodniuw tym tygodniu376
w tym miesiącuw tym miesiącu103
ogółemogółem32925

W ostatnich dniach maja i w pierwszej połowie czerwca miały miejsce bardzo ważne wydarzenia w życiu naszej LGD. 24 maja odbyło się Walne Zebranie Członków, podczas którego zostały wybrane wszystkie organy władzy w Stowarzyszeniu na kadencję 2023-2027, został uchwalony nowy statut, spełniający wymagania obecnej i przyszłej perspektywy unijnej, a także odbyły się konsultacje projektu nowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Tydzień później, 31 maja, podczas kolejnego posiedzenia Walnego Zebrania Członków, została podjęta uchwała przyjmująca Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2023-2027, która została złożona przez nas w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu w dniu 5 czerwca. 13 czerwca natomiast uzyskaliśmy w Krajowym Rejestrze Sądowym wpis, potwierdzający skład Zarządu oraz Komisji rewizyjnej, a także zatwierdzający statut. 

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców gmin Jeziora Wielkie, Mogilno i Strzelno do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących celów i przedsięwzięć, zaplanowanych do realizacji w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 (LSR). Cele i powiązane z nimi przedsięwzięcia wyznaczone zostały na podstawie m.in. diagnozy opartej na danych zastanych, badaniach ankietowych, spotkaniach konsultacyjnych i są zgodne z obowiązującymi programami, tj. Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR) oraz programem regionalnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027 (FEdKP).

Czytaj więcej...

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety opracowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego (LGD) na potrzeby przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju, odpowiadającej na potrzeby lokalnej społeczności. 

Przy pomocy zebranych informacji zostanie podjęta decyzja o ostatecznym kształcie Planu komunikacji z lokalną społecznością, który zapewni wszystkim zainteresowanym osobom dostęp do informacji o działalności LGD i ułatwi bieżący kontakt.

 

Czytaj więcej...

 

 

Szanowni Państwo!

 

W dniach 15 - 23 maja 2023 r. (w dni robocze) zapraszamy Państwa do punktu konsultacyjnego, działającego w Biurze LGD. Z zainteresowanymi osobami będziemy rozmawiać na temat kształtu przyszłej Lokalnej Strategii Rozwoju, odpowiemy na Państwa pytania i wysłuchamy Państwa uwag.

W szczególności do kontaktu zapraszamy sołtysów, członków Rad Sołeckich, przedstawicieli KGW i OSP, a także przyszłych i obecnych przedsiębiorców.

 

Czytaj więcej...

 

BADANIE ANKIETOWE ZAKOŃCZONE. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ. 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety opracowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego. Niniejsze badanie ankietowe jest elementem procesu konsultacji społecznych, służących podjęciu decyzji dotyczących wyboru zakresu projektów dofinansowanych w ramach programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027

Czytaj więcej...

21 lutego br. w siedzibie Fundacji Ekspert-Kujawy odbyła się konferencja "Od strategii do działania", w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Podczas konferencji odbyły się prelekcje, które rozwiały część pytań i wątpliwości, usystematyzowały i uaktualniły posiadaną przez nas wiedzę na temat nowej perspektywy finansowej UE. 

Czytaj więcej...

Transmisje na żywo ze spotkań konsultacyjnych dot. nowej Lokalnej Strategii Rozwoju, odbywających się w dniach 26-31 stycznia 2023 r. dostępne będą za pośrednictwem platformy MS Teams. Uczestników prosimy o logowanie się za pomocą imienia i nazwiska.

Czytaj więcej...

BADANIE ANKIETOWE ZAKOŃCZONE. DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ.

Ankieta dla mieszkańców gmin:  
Dąbrowa, Jeziora Wielkie, Mogilno i Strzelno.

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety opracowanej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego. Niniejsze badanie ankietowe jest elementem procesu konsultacji społecznych, służących poznaniu mocnych i słabych stron naszego obszaru, lokalnych problemów, potrzeb, zasobów, a także propozycji celów rozwojowych mieszkańców gmin Dąbrowa, Jeziora Wielkie, Mogilno i Strzelno.

Czytaj więcej...