• Mogilno
  • powiat mogileński
  • Strzelno
  • Jeziora Wielkie

Nowa strategia rozwoju

Newsletter

Osoby zainteresowane wpisaniem do bazy e-mail, do której wysyłany

jest newsletter w formie elektronicznej,

prosimy o zgłaszanie się na adres lgdsasiedzi@lgdsasiedzi.pl

z podaniem adresu e-mail,

na który ma być wysyłany newsletter

Wyszukaj

Licznik Odwiedzin

021123
DziśDziś2
WczorajWczoraj56
w tym tygodniuw tym tygodniu58
w tym miesiącuw tym miesiącu303
ogółemogółem21123

Proces budowy partnerstwa rozpoczął się na początku 2006 roku, kiedy przedstawiciele gmin oraz podmiotów z sektora gospodarczego i społecznego podjęli decyzję o nawiązaniu współpracy i powołaniu LGD w formie fundacji. Współpraca podmiotów wynikała ze wspólnego położenia członków partnerstwa na trasie Szlaku Piastowskiego. Stąd też wzięła się nazwa Lokalnej Grupy Działania. 

Wówczas Fundacja Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego powołana została 11 maja 2006 roku przez 8 Fundatorów aktem notarialnym Rep A Nr 1434/2006 sporządzonym przez asesora notarialnego Klaudiusza Suczyńskiego w Kancelarii Notarialnej Anny Mortek w Bydgoszczy. W Krajowym Rejestrze Fundacja została zarejestrowana 23 sierpnia 2006 roku.
Na potrzeby perspektywy finansowej 2014-2020 w dniu 12 lutego 2015 roku zostało powołane Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego przez 25 członków założycieli. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS 569323 w dniu 4 sierpnia 2015 roku.
Zarówno Fundacja, jak i Stowarzyszenie, opierają się na zaangażowaniu i współpracy partnerów lokalnych, w których upatrywać można szans rozwoju obszaru LGD.
Zgodnie z zapisami Statutu Stowarzyszenie przejmuje i rozwija doświadczenia Fundacji Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego jako Lokalnej Grupy Działania w celu kontynuacji działań i celów związanych z wdrażaniem Podejścia Leader.